Hnutie za rovnoprávnosť homosexuálnych občanov v Slovenskej republike

| Úvodná stránka | Akcie g/l | Správy | Atribút 2003 | Coming out | Q-archív | Vyhľadávanie | Gay Film Festival Slovakia | E-mail |

MENU
   Úvodná stránka
   Mapa webu
   O Ganymédovi
   Z histórie hnutia
   Q Archív
   Akcie
   Atribút
   Oznamy
   Monitoring tlače
   Knihy
   Coming out
   Je normálne byť iný
   Inštitút partnerstva
   Gay Film Festival
   Iniciatíva inakosť
   Zoznámenie
   GLTB Slovensko
   GLTB Svet
   GLTB Linky
   Vyhľadávanie
   Kniha návštev
   Pre webmasterov
NASTAVENIE
Ako homepage
K obľúbeným
INFO O STRÁNKE

   Stránky spustené:
      1.9.2001

   Webmaster:

Webdising created by Spatrick

   Ganymedes:
  ganymedes

   štatistika
      od 15.1.2002:KONTAKT:

   Písomný:
  P.O.BOX 4,
  830 00 Bratislava 3,
  Slovenská republika

   E-mail:
  ganymedes

   Telefon / fax:
  +421 2 502 28 704

   Office:
    Istropolis
    1.posch. č.d.114,
    Trnavské mýto č. 1,
    832 21 Bratislava
    Slovenská republika

 Budova Istropolisu Bratislava
úvodná stránka - KNIHYSpráva o diskriminácii lesbických žien, gejov, bisexuálov a bisexuálok na Slovensku
Táto publikácia je výsledkom spolupráce skupiny lesbických teoretičiek a gejských aktivistov, ako aj mnohých lesieb a gejov, ktorí sa podujali zmapovať životnú skúsenosť lesbických žien, gejov, bisexuálov a bisexuálok s diskrimináciou, násilím, obťažovaním a vylučovaním z väčšinovej spoločnosti.Spoločná cesta k inštitútu registrovaného partnerstva na Slovensku
Zborník príspevkov z dvoch podujatí venovaných príprave zákona o životnom partnerstve ľudí rovnakého pohlavia
Zborník príspevkov - Seminár, Bratislava 8-9 december 2000, Konferencia, Bratislava, 31 marec 2001
V rámci kampane Je normálne byť iný bol vydaný zborník "Spoločná cesta k inštitútu registrovaného partnerstva na Slovensku". Ktorý vám teraz prinášame k nahliadnutiu. Zborník si stiahnete po kliknutí na jeho obálku. Súbor je vo formáte PBF.


Neviditeľná menšina
Kniha „Neviditeľná menšina: Čo (ne)vieme o sexuálnej orientácii“ je prvou odbornou publikáciou na Slovensku, ktorá sa venuje problematike sexuálnych menšín. Vydala ju Nadácia Občan a demokracia s finančnou podporou Veľvyslanectva Holandského kráľovstva. Kniha vyšla v rámci projektu zameraného na zvyšovanie uvedomenia slovenskej verejnosti o ľuďoch zo sexuálnych minorít a autorsky ju pripravil tím psychologičiek a odborníkov na oblasť sexuálnej orientácie a sexuálneho zdravia.


Tak trochu jiné namlouvání
Společnost Yonathan Bax přichystala na letošní květen vydání knihy Vladimíra Hrubého Tak trochu jiné namlouvání, která se v těchto dnech objevuje na knižních pultech.
Savnostní křest knihy proběhl v úterý 21. května večer v Café Café v Rytířské ulici v Praze a zúčastnila se ho řada známých i zajímavých osobností mezi nimiž nechyběli ani někteří z těch, jejichž příběhy jsou v knize uveřejěnny. Kmotrem knihy se stal Peter Freestone a devět sudiček.


Vytoužená minulost
Nakladatelství One Woman Press si Vás dovoluje pozvat na prezentaci nově vydané knihy americké historičky Leily J. Rupp Vytoužená minulost Dějiny lásky a sexuality mezi osobami stejného pohlaví v Americe od příchodu Evropanů po současnost za účasti překladatelky Věry Sokolové.
Ano, "láska je láska", ale není sex jako sex: historické a kulturní proměny lásky a sexuality mezi osobami stejného pohlaví


Hledám svou planetu
Sbírka Hledám svou planetu s podtitulkom …když ženy píší básně ženám výjde 13. 12. 2002. Publikácia bude obsahovať výber básní Laury P, Lucy S, Reny Oltman a Nomzamo - Marcely Strejčkové. S niektorými básňami sa možete stretnúť v Lesbické literární kavárni . Zbierka vychádza ako prvý zväzok edície tribadurky a podrobnosti o nej sa možete dozvedieť na stránkách vydavatelství Lama .

DNES JE:
Vyhľadávanie:
  
Pokročilé hľadanie
Článok:
Muži s ružovým trojuholníkom

V nacistických koncentračných táboroch sa ružový trojuholník používal na označovanie homosexuálov. V súčasnosti patrí medzi symboly hnutia homosexuálov bojujúcich za svoje práva. Hoci homosexuáli boli len jednou z mnohých a samozrejme nie najpočetnejšou skupinou obetí nacizmu, utrpenie, ktoré prežívali kvôli svojej sexuálnej orientácii, by nemalo upadnúť do zabudnutia i preto ...
klikni a pokračuj


Reklama:

| © 2001 - 2003 Ganymedes | Všetky práva vyhradené |

Sitemap